Rosnące wymagania oraz wysoka aktywność fizyczna pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu biodrowego, doprowadziły do rozwoju nowoczesnych technik wymiany stawu biodrowego, umożliwiających coraz szybszy i pełniejszy powrót do zdrowia.
W związku z tym 7 kwietnia 2017 r. w Żorach odbyło się sympozjum dotyczące wymiany stawu biodrowego z małoinwazyjnego bezpośredniego dostępu przedniego z użyciem implantu MiniHip™ zorganizowane przez firmę Massmedica. Wśród uczestników znalazł się lek. Piotr Wieczorek.
Na spotkaniu przedstawiony został nowoczesny system endoprotezoplastyki stawu biodrowego MiniHip™ z zastosowaniem tzw. "krótkiego" trzpienia protezy. Dzięki mniejszemu profilowi implantu w stosunku do standardowego trzpienia Pacjent uzyskuje następujące korzyści:
1. Zachowanie własnej kości.
System MiniHip™ został zaprojektowany, aby maksymalnie zachować własną tkankę kostną pacjenta w trakcie operacji oraz aby odtworzyć fizjologiczne obciążenia w celu utrzymania właściwej jakości kości w długim okresie czasu.
2. Oszczędzanie tkanek miękkich.
Trzpień MiniHip™ może zostać zaimplantowany z użyciem każdego dostępu oraz jest przystosowany do cięć oszczędzających tkanki miękkie takich jak bezpośredni dostęp przedni. Zaprojektowany, aby być mniej inwazyjny dla tkanek miękkich, system MiniHip™ może potencjalnie ułatwiać pacjentom szybszy powrót do zdrowia.
3. Odtworzenie biomechaniki.
Dzięki profilowi implantu trzpienia, który oszczędza szyjkę kości udowej oraz dostosowuje się do naturalnej krzywizny szyjki, MiniHip™ jest przeznaczony do odtworzenia biomechaniki stawu u pacjentów z różną budową anatomiczną.
Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne u dr Piotra Wieczorka.
<< wstecz